Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykła 15.10.2023r.

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni, dziś również wychodząc z kościoła można ofiarą do puszek wesprzeć fundację ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

• poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • wtorek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • środa, święto św. Łukasza, Ewangelisty
  • piątek, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

3. Spotkanie Kręgu biblijnego, we wtorek, po wieczornej Mszy świętej.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek, od godziny 16:30 do zakończenia nabożeństwa.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godzinie 11:30, odbędzie się wspominany już Koncert organowy. Koncert wpisuje się cykl zatytułowany ,,Muzyczne podróże 2023”. Wszystkich  zapraszamy do wzięcia udziału w tym przepięknym wydarzeniu.

6. Kuria diecezjalna przekazuje następujące zaproszenie: ,,Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którym leży na sercu wartość i godność rodziny, na Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, które odbędzie się 21 października w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60). Tematem konferencji będzie Kościół wobec kryzysu współczesnej rodziny. Na sympozjum, jako prelegenci. zostali zaproszeni wybitni znawcy tematu: bp Wiesław Śmigiel - przewodniczący Rady ds. Rodziny oraz dr Joseph Atkinson (USA), wykładowca na Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Waszyngtonie”.

7. Przypominamy, że Nabożeństwa różańcowe w kościele, od poniedziałku do piątku, o 17:00, zaraz po zakończonym Nabożeństwie Msza święta. W soboty i niedziele odwrotnie, o 17:00 Msza święta a po niej Nabożeństwo.

8. Na stoliku z prasą są wystawione kartki na Wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy by kartek z Wypominkami nie składać na tace podczas Mszy świętej.

9. Wszystkim parafianom życzymy dobrego i pełnego życzliwości nowego tygodnia.