Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykła 01.10.2023r.

• poniedziałek, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
  • środa, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • czwartek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • sobota, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek Msza w Cementowni o godzinie 15:00. W piątek okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty od godziny 16:20, Komunia św. u chorych od godziny 15:00. W sobotę Msza święta w intencjach Żywego Różańca o 16:00.

2. Przypominamy, że przeszliśmy na zimowe godziny Mszy świętych wieczornych, w październiku miesiącu różańcowym, rozpoczynamy o 17:00 Nabożeństwem po którym sprawowana będzie Msza święta. W Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej Msze w soboty i niedziele o 16:00. Zmianie uległy również godziny pracy kancelarii parafialnej, we wtorki    i czwartki  kancelaria od 16:00 do 16:45.

3. Spotkanie Kręgu biblijnego, we wtorek, po wieczornej Mszy świętej, w salce św. Jana Pawła II.

4. Z radością zawiadamiamy, że nasza parafia uzyskała dotacje z programu ,,Polski Ład”, w wysokości 1 500 000 złotych, na renowacje dachu świątyni. Jesteśmy ogromnie wdzięczni władzom miasta Ogrodzieniec z panią Burmistrz na czele za pomoc, bo to dzięki ich staraniom udało się pozyskać wspomniane fundusze.

5. W czwartek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy osoby, które zgłosiły chęć przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania

6. Dziś wychodząc z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszek działalność Caritas.

7. Na stoliku z prasą są wystawione kartki na Wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy by kartek z Wypominkami nie składać na tace podczas Mszy świętej.

8. Niekiedy trudno jest wierzyć, szczególnie wśród burz i niepokojów, ale wtedy warto pamiętać by Chrystus był najważniejszy.