Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykła 24.09.2023r.

• środa, wspomnienie świętego Wincentego Ả Paulo, prezbitera
  • czwartek, wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • piątek, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • sobota, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła

2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, o godzinie 16:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, od 17:20 do 17:50.

4. Jeszcze do końca obecnego tygodnia mogą zgłaszać się osoby, które nie przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania we właściwym dla siebie czasie, a które chciałyby wspomniany Sakrament przyjąć.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca Świętego, tym samym przejdziemy na zimową porę wieczornych Mszy świętych. W Październiku będziemy rozpoczynali Nabożeństwem Różańcowym, o 17:00, po którym będzie sprawowana Eucharystia. Pamiętajmy, że od 1 października, Msze w Sanktuarium rozpoczynają się o godzinie 16:00. Wierni, którzy odmawiają Modlitwę różańcową, po spełnieniu zwykłych warunków, mogą uzyskać odpust. Konsekwencją zimowej pory Mszy świętych będzie również zmiana godzin urzędowania Kancelarii parafialnej, od następnego tygodnia, we wtorki i czwartki, od 16:00 do 16:45. Zwróćmy szczególną uwagę na godziny Mszy świętych w najbliższym czasie.

6. Bóg chce się z nami spotkać, chce byśmy go dostrzegli w swoim życiu, życzymy obecny tydzień stał się okazją do dania Bogu szansy spotkania z nami. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.