Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykła 17.09.2023r.

1. Przeżywamy III niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele.

• poniedziałek, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
  • środa, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
  • czwartek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • sobota, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

3. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy do kościoła na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu biblijnego.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, od 17:20 do 17:50.

5. W piątek, podczas Mszy o godzinie 18:00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Rity, bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo. Osoby, które chciałyby dołączyć swoją intencje podczas nabożeństwa prosimy o przyniesienie intencji wcześniej do zakrystii. Zachęcamy do zabrania ze sobą róż.

6. Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie odbędą się 14 października 2023 r. (sobota) o godz. 12.00bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Tradycyjnie Ksiądz Biskup pragnie zaprosić imiennie do udziału w uroczystości małżonków, którzy w 2023 r. obchodzą ważną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa i zamówili Mszę św. rocznicową we własnej parafii. Ksiądz Proboszcz przekaże danych jubilatów do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin do 24 września 2023 r.

7. Przypominamy, że do końca września mogą zgłaszać się osoby, które z różnych względów nie przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania we właściwym dla siebie czasie, a pragną wspomniany Sakrament przyjąć.

8. Życzymy wszystkim udanego i radosnego tygodnia.