Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła 30.07.2023r.

• poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  • wtorek, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • środa, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, tego dnia przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitwy w intencjach ojca świętego (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu
  • piątek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
  • niedziela, uroczystość Przemienienia Pańskiego, jest to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 11:30. Zachęcamy do udziału w uroczystościach wszystkich mieszkańców oraz grupy działające w naszej parafii. Po Mszy o godzinie 11:30 odbędzie się, już zapowiadany, Koncert organowy. Serdecznie zapraszamy.
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 17:30, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu, wieczorem w piątek, Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej. Komunia u chorych od godziny 9:00. W Sobotę, Msza w intencjach Żywego Różańca o godzinie 17:00.

2. Chętni do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę mogą zapisywać się Zakrystii.

3. W najbliższy piątek, na mocy dyspensy, na całym terenie naszej parafii, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Królestwo Boże jest bezcennym Skarbem, który warto nabyć, oby najbliższy tydzień stał się okazją do odkrywania i przyjęcia owego Skarbu.