Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykła 23.07.2023r.

1. Przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

• wtorek, święto św. Jakuba Apostoła, tego dnia przypada również wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa pojazdów oraz kierowców, prosimy o stanięcie przy swoich środkach transportu. Ofiara zbierana podczas poświęceń zostanie przekazana na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  • środa, wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • sobota, wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17:20 do 17:50.

4. Jeszcze w tym tygodniu istnieje możliwość zapisania się na wrześniową Pielgrzymkę do Markowej, na beatyfikację rodziny Ulmów.

5. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, osoby chętne mogą już zapisać się w Zakrystii.

6. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Uroczystości odpustowe w naszej parafii, tego dnia, po Sumie odbędzie się koncert organowy, przy instrumencie zasiądzie dr Tomasz Soczek, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

7. Bóg cierpliwie czeka na obfity plon Słowa w moim życiu, oby najbliższy czas stał się okazją do otwarcia na Boże wołanie.