Ogłoszenia duszpasterskie na VI Tydzień Zwykły i początek Wielkiego Postu 11.02.2024r.

• środa, Popielec, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, tego dnia, Msze Święte z posypaniem głów popiołem, o godzinie 7:00, 10:00, 15:00 (w Cementowni) oraz o 17:00. O godzinie 16:45, przy obrazie Matki Bożej odprawimy Nowennę, a następnie po krótkiej przerwie rozpoczniemy Mszę świętą prosząc o dobre przeżycie Postu oraz w intencjach polecanych w Nowennie. Tego dnia można ofiarą do puszek wesprzeć najbardziej poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli dwa lekkie posiłki i jeden do syta, oczywiście wszystkie bezmięsne. Zachęcamy, aby środowy post ofiarować w intencji Pokoju.

2. Spotkanie Kręgu biblijnego, odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej.

3. Prosimy, aby dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wzięły udział we Mszy świętej w środę popielcową. Polecamy uwadze również nabożeństwa wielkopostne.

4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16:20 do 16:50.

5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• piątek, Droga Krzyżowa16:0019:00.
  • niedziela, Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

6. Za tydzień III niedziela miesiąca, ofiary składane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

7. Wykorzystując ostatnie dni przed Wielkim Postem spróbujmy pomyśleć, jakie wyrzeczenia możemy podjąć oraz zmobilizować się do wejścia na drogę nawrócenia.