Ogłoszenia duszpasterskie na V Tydzień Wielkiego Postu 17.03.2024r.

1. Dziś III niedziela miesiąca, taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele.

2. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia we wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi. Msze święte o 7:00, 10:00 i o 17:00

4. W poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej spotkanie Kręgu biblijnego

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, czwartek od godziny 16:20 do 16:50.

6. W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy święta, Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, podobnie jak w roku ubiegłym przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza, Cmentarną i z powrotem do kościoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godzinie 16:00.

7. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

8. Nadal na bocznych ołtarzach są puszki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Pozostały jeszcze Czekoladowe Baranki Wielkanocne, które są do nabycia w Zakrystii.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.