Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2023r.

1. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, Msza św. w intencjach Żywego Różańca o 17:00.

4. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej spotkanie Kręgu biblijnego

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu, czwartek od godziny 17:20 do 17:50.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcamy do pomocy w organizacji liturgii Wielkiego Tygodnia. Osoby, które chciałyby pomóc zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

7. Przypominamy, że po przejściu na czas letni Msze święte wieczorem o godzinie 18:00. Kancelaria parafialna, popołudniu czynna we wtorki i czwartki od 17:00 do 17:45.

8. W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy święta, Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Podobnie jak w latach przed pandemią, przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza, Cmentarną i z powrotem do kościoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godzinie 17:00.

9. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, dziś i w przyszłą niedzielę o godzinie 17:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

10. Nadal można wziąć udział w akcji modlitewnej „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”, w intencji nowych powołań w naszej diecezji. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

11. Caritas naszej diecezji, w ramach akcji wiekopostnej pomocy, rozprowadza czekoladowe Baranki Wielkanocne, które są do nabycia w zakrystii po 6 złotych.

12. Dziś oraz w przyszłą niedziele można ofiarą do puszek wesprzeć zakup kwiatów do Bożego Grobu.

13. Dnia 2 kwietnia na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:30. Wcześniej (o godz. 18:00) ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi mszę świętą w parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu. Do wspólnej modlitwy różańcowej na Placu Papieskim zapraszamy wszystkich diecezjan. Prosimy aby zabrać ze sobą świece.

14. Powoli zbliżając się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Bożego wsparcia na drogach nawrócenia.