Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii świętej.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

  • środa, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, tego dnia Msze święte zgodnie z porządkiem niedzielnym. Procesja eucharystyczna, ulicami naszego miasta, do czterech ołtarzy rozpocznie się bezpośrednio po Mszy o 10:00. Udamy się tradycyjną trasą, biegnącą ulicami: Kościuszki, Olkuską, Plac Wolności, Kopernika, powtórnie Kościuszki aż do powrotu do kościoła. Ołtarze eucharystyczne będą miały swoje miejsca tak samo jak w latach ubiegłych. Serdecznie prosimy mieszkańców o przygotowanie ołtarzy oraz zachęcamy wszystkich do udekorowania okien swoich domów symbolami eucharystycznymi. Do pomocy w organizacji procesji zapraszamy Druhów Strażaków. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatków oraz wszystkich parafian do udziału. Po powrocie procesji do kościoła, kolejna Msza święta o godzinie 12:15. Wszystkich zachęcamy do udziału procesji w sam dzień, jak i do procesji wokół kościoła przez oktawę po wieczornych Mszach, a w niedzielę Msza z procesją o 11:30.
  • piątek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • sobota, wspomnienie św. Justyna, męczennika

3. Jeszcze do piątku włącznie trwają Nabożeństwa majowe:

  • w kościele, po wieczornej Mszy świętej
  • w Sanktuarium, o godzinie 16:45

4. W sobotę rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, tradycyjne Nabożeństwo czerwcowe, w naszym kościele, codziennie po wieczornej Mszy świętej. Przypominamy, że od 1 czerwca Msze święte w Sanktuarium tylko w soboty i niedziele o 17:00.

5. Za tydzień, w niedzielę, podczas Mszy o 11:30, dzieci z klasy 4 będą przeżywały rocznicę swojej I Komunii świętej, dlatego zapraszamy te dzieci we wtorek, na 18:50, na spotkanie organizacyjne. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę9:00.

6. Następna niedziela, 2 czerwca, to również XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Jest to dzień, który przypomina o wdzięczności wobec Boga i ludzi.  Po każdej mszy świętej zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. 

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.