Ogłoszenia duszpasterskie na IV Tydzień Zwykły 28.01.2024r.

• środa, wspomnienie św. Jana Bosko
  • piątek, Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, tego dnia kończy się tradycyjny czas śpiewania kolęd oraz dekoracji bożonarodzeniowych. Msze święte7:00, 10:0017:00. Poświęcenie ,,Gromnic” podczas każdej Mszy świętej. Taca zbierana 2 lutego zostanie przeznaczona na Zakony kontemplacyjne.
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni. W piątek Komunia u chorych od godziny 11:00, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 16:20, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej. W sobotę Msza święta w intencjach Żywego Różańca o godzinie 16:00.

2. Od jutra (poniedziałku) powracamy do zwykłego układu Mszy Świętych wieczornych, czyli o 7:0017:00. Zgodnie z zapowiedzią, Kancelaria parafialna do środy włącznie będzie nieczynna, pilne sprawy prosimy załatwiać przy okazji Mszy Świętej.

3. W poniedziałek (29 stycznia), ostatni dzień Wizyty duszpasterskiej, który przedstawia się następująco:

Ogrodzieniec - Cementownia, od godziny 9:00

1 Ksiądz: ul. Orzeszkowej – bloki: 4,5,6,7,8,9

2 Ksiądz: ul. Orzeszkowej – bloki: 10,11,12,13,14,15

4. Można zgłaszać chęć przyjęcia księdza w tych domach, w których z różnych przyczyn nie mogło być Kolędy w wyznaczonym czasie.

5. Dziś na Mszy świętej o 11:30 odbędzie się zapowiadany Koncert Kolęd, zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

6. W najbliższą sobotę, po porannej Mszy Świętej (około 8:00), zapraszamy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowych w kościele. Każda para rąk się przyda.

7. W przyszłą niedzielę nie będzie gazetki parafialnej ,,TABOR”.

8. Życzymy wszystkim parafianom i gościom udanego tygodnia.