Ogłoszenia duszpasterskie na IV Tydzień Wielkiego Postu 10.03.2024r.

1. Dziś Niedziela laetare (Weselcie się), to znak, że minęła już połowa Wielkiego Postu. Zachęcamy do przygotowania się na czas Wielkanocy poprzez rekolekcje, spowiedź, uczynki miłosierdzia oraz udział w nabożeństwach pasyjnych.

2. Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:

• Dziś układ Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę, o 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Poniedziałek, wtorek, środa - Msze św. z nauką rekolekcyjną o 8:00, 10:00, 16:00 ( z nauką dla dzieci i młodzieży) i 18:00.

3. We wtorek możliwość Spowiedzi od 8:00 do 11:00 (z przerwą) oraz od 15:30 do 18:00 (z przerwą).

4. Przez czas trwania rekolekcji Kancelaria parafialna będzie nieczynna, pilne sprawy załatwiamy w Zakrystii po Mszach świętych.

5. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca, taca zbierana tego dnia zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszm kościele.

7. W Zakrystii są jeszcze Czekoladowe Baranki Wielkanocne w cenie 10 złotych.

8. Przypominamy, że w naszym kościele:

• Droga Krzyżowa, w piątki16:00 i 19:00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, w niedziele o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

9. Nikodem w swoim życiu poszukiwał prawdy i pomimo strachu znajdował przestrzeń dla Boga. Życzymy wszystkim, aby ten rekolekcyjny czas stał się dobrą okazją do ożywienia i rozwoju wiary.