Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu Niedziela Laetare 19.03.2023

1. Dziś III niedziela miesiąca, ofiary składane na tace zostaną przeznaczone na remonty w kościele.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia

• poniedziałek, liturgiczne obchody uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, przeniesione z niedzieli.
  • sobota, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

3. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy włącznie. Każdy dzień ma swoją nazwę związaną z rozważanymi zagadnieniami wiary. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:

Niedziela – Dzień I: Wierzę w Kościół Chrystusowy – intronizacja Pisma Świętego.

Msze święte z naukami rekolekcyjnymi jak w każdą niedziele

Poniedziałek – Dzień II: Intronizacja Pisma Świętego w rodzinach – św. Józef patronem rodzin.

18:00 Msza z nauką ogólną

Wtorek – Dzień III: Zaproszenie Jezusa do naszych rodzin.

18:00 Msza z nauką ogólną

Tego dnia będzie istniała okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od 7:30 do 11:00 (z przerwami) oraz popołudniu od 15:30 do 18:00 (z przerwami)

Środa – Dzień IV: Zawierzenie rodzin Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

10:00 Msza z nauką ogólną

12:00 Msza w intencji chorych, cierpiących, starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia.

18:00 Msza z nauką ogólną

4. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, skorzystania z Sakramentu Pokuty oraz pomocy osobom chorym i starszym w uczestnictwie we Mszy świętej w środę o 12:00.

5. Podczas trwania rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Pamiętajmy, że od przyszłej niedzieli przechodzimy na czas letni, a co za tym idzie już od następnej niedzieli Msze święte wieczorne o godzinie 18:00. Przesunięciu ulegnie również godzina Gorzkich Żali.

7. Przypominamy, że Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• Droga Krzyżowa,  piątek o 16:0019:00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, niedziela o godzinie 17:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

8. Nadal można włączyć się w akcję modlitewną „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”, w intencji nowych powołań w naszej diecezji. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

9. Życzymy owocnego wykorzystania czasu rekolekcji.