Ogłoszenia duszpasterskie na II Tydzień Adwentu 10.12.2023r.

1. Dziś przypada Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na wschodzie, zgodnie z zapowiedzią, wychodząc można złożyć swoją ofiarę do puszek jako wsparcie.

• środa, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • czwartek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła
  • od przyszłej niedzieli 17 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Bożego Narodzenia.

3. Zachęcamy do udziału w Roratach, które odbywają się w naszym kościele od poniedziałku do piątku o 17:00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, od 16:20 do 16:50.

5. W najbliższy piątek będzie okazja do przedświątecznej Spowiedzi. Księża będą dyżurowali w konfesjonałach, rano od godziny 7:30 do 10:00popołudniu od godziny 16:00 do 17:30. Zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu by poprzez Sakrament Pokuty przygotować się do dobrego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego.

6. Można zgłaszać chorych na przedświąteczną wizytę Księdza ze Spowiedzią i Komunią świętą.

7. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca, taca zbierana tego dnia zostanie przeznaczona na prace remontowe w kościele.

8. Dostępne są świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz Opłatki na stół wigilijny, z których ofiara zostanie przeznaczona na nowe nagłośnienie.

9. Przy wyjściu z kościoła dostępna będzie prasa katolicka

10. Na czas II Tygodnia Adwentu życzymy wszystkim niezachwianej pewności i wytrwałości w oczekiwaniu na przyjście Pana. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.