Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy 07.04.2024r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, która otwiera tydzień miłosierdzia. Taca zostanie przekazana na działalność ,,Caritas”. Także dziś o 15:00, w naszym kościele, Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy albo przynajmniej za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu miłosierny, ufam Tobie”). Udziela się też odpustu zupełnego osobom, które nie mogą opuścić swego mieszkania, jeśli wyrzekają się jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar po zaistnieniu dogodnych warunków przyjąć sakramenty pojednania i Komunii św., odmówią przed wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwania do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu, ufam Tobie”)

• poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji, w które może włączyć się każda osoba poprzez podjęcie zobowiązania do objęcia duchową opieką jednego dziecka poczętego znanego Panu Bogu, które jest zagrożone niebezpieczeństwem zabicia w łonie matki. Polega ona na ofiarowaniu w intencji adoptowanego dziecka codziennej modlitwy (specjalna modlitwa oraz jedna tajemnica różańca) przez okres 9-ciu miesięcy. Do modlitwy może (choć nie musi) zostać dołączone dobrowolne postanowienie dodatkowe ofiarowane w intencji dziecka. Jutro w naszej parafii będzie istniała możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji, osoby zainteresowane prosimy o podejście do Zakrystii.

3. W poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej spotkanie Kręgu biblijnego.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, czwartek od godziny 17:20 do 17:50.

5. Pamiętajmy, że po przejściu na czas letni zmieniły się godziny urzędowania Kancelarii parafialnej, po południu Kancelaria czynna we wtorki i czwartki od 17:00 do 17:45.

6. Bóg nieustannie jest gotowy by okazać nam swoją miłość, otwierajmy się na Boga, który jest nieskończenie dobry.