Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocny 16.04.2023r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, która otwiera tydzień miłosierdzia. Dzisiejsza taca zostanie przekazana na działalność ,,Caritas”. Także dziś o 15:00, w naszym kościele, Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, za które można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź, sakramentalna Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu) za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy albo przynajmniej za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu miłosierny, ufam Tobie”). Udziela się też odpustu zupełnego osobom, które nie mogą opuścić swego mieszkania, jeśli wyrzekają się jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar po zaistnieniu dogodnych warunków przyjąć sakramenty pojednania i Komunii św., odmówią przed wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwania do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu, ufam Tobie”)

2. Taca na potrzeby kościoła, z racji III niedzieli miesiąca, zostaje przesunięta na za tydzień.

3. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej:

• Poniedziałek, dla klasy III A, o 16:45
  • Piątek, dla klasy III BPodzamcza, o 16:00

4. W czwartek, na Mszy wieczornej (o 18:00), spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VII.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego, we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

6. W sobotę 15 kwietnia będzie kolejny wykład z tegorocznej edycji Diecezjalnej Akademii Rodziny. Wykład będzie poświęcony rodzinie Ulmów ze wsi Markowa, która będzie beatyfikowana we wrześniu tego roku. Prelekcję wygłosi ks. dr. Witold Burda, który jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego. Wykład rozpoczyna się tradycyjnie o 15.00 w domu SZILO.

7. Dnia 29 kwietnia 2023 (sobota) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Rozpoczęcie o godz.9.30 konferencją formacyjną. Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.