Ogłoszenia duszpasterskie na I Tydzień Wielkiego Postu 18.02.2024r.

1. Przeżywamy III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

• czwartek, święto Katedry św. Piotra Apostoła, w naszych modlitwach pamiętajmy o papieżu Franciszku

3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16:20 do 16:50.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• piątek, Droga Krzyżowa16:0019:00.
  • niedziela, Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

5. Zachęcamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej oraz wszystkich parafian do udział w nabożeństwach wielkopostnych

6. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu zapraszają osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele a obecnie żyją w nowym związku cywilnym na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje odbędą się w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach 23, 24 i 25 lutego 2024 r. (piątek, sobota i niedziela). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30, poprowadzi je ks. Marcin Lech.

7. W przyszłą niedzielę, ofiarą do puszek, będzie możliwość wesprzeć Kościoły misyjne.

8. Podejmując dzieło nawrócenia trzeba liczyć się z trudnościami w postaci pokus, życzymy wszystkim, abyście współpracując Łaską Bożą, nieustannie potrafili przeciwstawiać się złu.