Ogłoszenia duszpasterskie na I Tydzień Adwentu 03.12.2023r.

1. Rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny i Adwent, czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

• poniedziałek, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Msza święta w intencji górników i ich rodzin o godzinie 7:00
  • czwartek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła
  • piątek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, tego dnia na Mszy wieczornej, podczas której zostaną poświęcone medaliki, mają swoje spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, Msza święta w Cementowni o godzinie 15:00.

3. Msze święte roratnie, od poniedziałku do piątku o 17:00. Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami, ale także wszystkich parafian, by wraz z Matką Bożą, czuwać i oczekiwać na Narodzenie Pana Jezusa. Zachęcamy, aby każdy uczestnik Rorat miał ze sobą światełko.

4. Spotkanie Kręgu biblijnego, we wtorek, po Mszy wieczornej. Zachęcamy do wspólnego pochylenia się nad Słowem Bożym. Pamiętajmy, że udział w spotkaniu nie zobowiązuje do zabierania głosu, można po prostu być i posłuchać.

5. Za tydzień, wychodząc z kościoła będzie można ofiarą do puszek wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. W zakrystii dostępne są świece ,,Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Świece małe po 7, duże po 18 złotych. Od dziś można również nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na prace podejmowanie w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne ,,Bóg zapłać”.

7. Adwent, to czujne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Życzymy, aby dla każdej i każdego z was była to dobra okazja by spotkać w swoim życiu Boga.