Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 26.02.2023

1.  W tym tygodniu, w Kalendarzu liturgicznym, przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Czwartek Msza w Cementowni o godzinie 15:00.  Piątek, Komunia świętą u chorych od godziny 9:00, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od 16:30. Sobota, Msza św. w intencjach Żywego Różańca o 16:00.

2. Spotkanie Kręgu biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu, czwartek, od godziny 16:20 do 16:50.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

• Droga Krzyżowa w piątki16:0019:00.
  • Gorzkie Żale w niedziele, z kazaniem Pasyjnym, o godzinie 16:15, po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta.

5. Zachęcamy, dzieci przygotowujące się do I komunii świętej, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz wszystkich parafian, do udział w nabożeństwach wielkopostnych.

6. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w akcji modlitewnej „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Akcja polega na wybraniu dowolnego dnia tegorocznego wielkiego Postu, przeżyciu go o chlebie i wodzie, odmówieniu litanii do św. Józefa w intencji nowych i świętych powołań do naszego Seminarium. Chętnych, do podjęcia wspomnianej modlitwy i ofiary prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

7. Bóg zaprasza nas do podjęcia refleksji nad swoim życiem i odrzuceniem zła, życzymy wszystkim, by najbliższe dni były okazją do zastanowienia i podjęcia dzieł miłosierdzia.