Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykła 03.09.2023r.

1. Dziś swoje imieniny obchodzi ksiądz biskup Grzegorz, zachęcamy do modlitwy za Pasterza naszej diecezji

• piątek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

3. Prosimy, aby osoby, które zgłosiły się na wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów, a jeszcze nie dostarczyły potrzebnych danych, uczyniły to jak najszybciej.

4. Jutro (tj. poniedziałek), zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz pracowników szkół, o godzinie 18:00, na Mszę w intencji Nowego Roku Szkolnego. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją przygodę, aby przyszły i przyniosły plecaki wraz z przyborami, na koniec Mszy świętej wspomniane plecaki zostaną poświęcone.

5. W najbliższą środę (6 września) w kościele pw. św. Stanisława BM w Czeladzi odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkich kapłanów, zwłaszcza  kapelanów szpitali, wszystkich diecezjan, zwłaszcza osoby dotknięte cierpieniem i chorobami. Początek o godzinie 10:00.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartek, od 17:20 do 17:50.

7. "W niedzielę 17 września 2023 r. (za 2 tygodnie) odbędzie się Sosnowiecki Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu oraz Fundację „Dla Rodziny”. Marsz pod hasłem "Mama i tata - najlepsi wychowawcy świata!" rozpocznie się o godz. 15.00 przed Katedrą w Sosnowcu i przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami.

8. Na pierwszy tydzień Nowego Roku Szkolnego, życzymy wszystkim Bożej opieki i wytrwałości w podejmowanych zadaniach.