Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykła 27.08.2023r.

• poniedziałek, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła
  • wtorek, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca. W piątek, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 17:30, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu, wieczorem w piątek, Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej. Komunia u chorych od godziny 9:00. W Sobotę, Msza w intencjach Żywego Różańca o godzinie 17:00.

2. Prosimy, aby osoby, które zgłosiły się na Pielgrzymkę do Markowej, na beatyfikację rodziny Ulmów, dostarczyły potrzebne dane, przy tej okazji można również uiścić wpłatę na wyjazd. Ze względu na wolne miejsca istnieje jeszcze możliwość wpisania się na pielgrzymkę.

3. Dziś, w Pilicy odbywają się Diecezjalne Dożynki, Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Grzegorza Kaszaka zostanie odprawiona o godzinie 15:00.

4. W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ksiądz biskup Grzegorz, zachęcamy do modlitwy za Pasterza naszej diecezji.

5. Pamiętajmy, by pomimo upałów, zadbać o odpowiedni strój gdy wybieramy się do świątyni.

6. Kim jest dla mnie Jezus? Oby to pytanie towarzyszyło nam w rozpoczynającym się tygodniu i skłaniało do odpowiedzi takiej jakiej udzielił św. Piotr.