Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykła 06.08.2023r.

1. Przeżywamy uroczystości odpustowe w naszej parafii, gościmy ks. dr Stanisława Mieszczaka, który przybył do nas ze Słowem Bożym. Bezpośrednio po Mszy o godzinie 11:30 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu pana Tomasza Soczka.

• wtorek, uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu, matki wszystkich kościołów naszej diecezji.
  • środa, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy
  • czwartek, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • piątek, wspomnienie św. Klary, dziewicy

3. W środę, z Olkusza, wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, zachęcamy do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze.

4. Przyszła niedziele to 13 sierpnia, Nabożeństwo fatimskie w Sanktuarium o godzinie 20:00. Pamiętajmy, że ze względu na nabożeństwo, w najbliższą niedzielę, w Podzamczu nie będzie Mszy o godzinie 17:00.

5. Za tydzień oraz w niedzielę 20 sierpnia nie będzie gazetki parafialnej ,,Tabor”.

6. Starajmy się, by czas wakacji nie był zapomnieniem o Bogu ale okazją do tego by się z Nim spotkać w Eucharystii czy Piśmie Świętym.

7. Bóg chce byśmy Go zobaczyli i by to spotkanie przemieniało nasze życie.