Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykła 02.07.2023r.

• poniedziałek, święto św. Tomasza Apostoła
  • czwartek, wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • sobota, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 17:30, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu, wieczorem w piątek, Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej. Komunia u chorych od godziny 9:00.

2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza taca zostanie przekazana na odbudowę kościoła św. Floriana w Sosnowcu.

3. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na beatyfikację rodziny Ulmów, chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się w Zakrystii, gdzie dostępne są również bardziej szczegółowe informacje.

4. Podobnie jak w latach ubiegłych, we wtorek 4 lipca, zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci, zużyty sprzęt elektroniczny prosimy umieścić, do południa, przy parkingu obok cmentarza.

5. Przypominamy, że ze względu na wakacyjne urlopy nie zawsze, podczas Mszy świętej w niedzielę, będzie możliwa spowiedź. Chętnych do skorzystania z Sakramentu Pokuty zapraszamy w tygodniu, przed Eucharystią.

6. Pamiętajmy, aby nawet w najbardziej upalne dni, zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

7. W okresie wypoczynku zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę oraz czytanie Pisma Świętego.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego tygodnia.