Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 30.10.2022r.

• wtorek, Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte o 7:00, 8:00 (w Cementowni), 10:00, 11:30 (na Cmentarzu) i o 17:00. Przed Mszą o godzinie 11:30, czyli o 11:00 Procesja za zmarłych z odczytaniem Wypominków jednorazowych.
  • środa, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte o 7:00, 9:00 oraz o 16:00 - Różaniec za zmarłych, z odczytaniem wypominków Oktawalnych, po Różańcu procesja na Cmentarz i Msza święta w kaplicy na Cmentarzu.
  • piątek, wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza w Cementowni o godzinie 15:00. W piątek, Komunia świętą u chorych od godziny 9:00, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od 16:30. W sobotę, Msza św. w intencjach Żywego Różańca o 16:00.

2. Ostatnie nabożeństwo różańcowe, w poniedziałek o godzinie 17:00.

3. W dniach 1 i 2 listopada, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, jako wsparcia dla Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji sosnowieckiej.

4. Przez najbliższy tydzień będziemy trwali w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, każdego dnia, przed wieczorną Mszą świętą (mniej więcej od 16:40) będą odczytywane Wypominki oktawalne, po których zostanie odprawiona Msza święta.

5. Przez czas trwania oktawy można uzyskać odpust zupełny za zmarłych (jednego dnia za jednego zmarłego lub zmarłą). Warunki takie jak zwykle, czyli nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy, modlitwa za osobę zmarłą (Ojcze nasz, Wierzę w Boga), modlitwa w intencji Ojca świętego, Spowiedź, Komunia św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6. W dalszym ciągu można zgłaszać zmarłych na Wypominki: roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Na Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy by kartek z Wypominkami nie składać na tace podczas Mszy świętej.

7. Sprzątając groby pamiętajmy aby śmieci wyrzucać do śmietnika a nie podrzucać na sąsiednie groby. Prosimy również o rozsądek przy zakupie zniczy, postarajmy się o ograniczenie ich ilości, liczy się symbol naszej pamięci o bliskich zmarłych i nadziei w Zmartwychwstanie, które wyraża płomyk świecy, aniżeli ilość ustawionych lampek. Zachęcamy do wykorzystywania tych samych zniczy po raz kolejny, bez problemu można przedłużyć ich przydatność, zaopatrując w wymienne wkłady. Warto, byśmy także włączyli się w troskę o ekologię.

8. Na czas modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata, życzymy wszystkim Bożej opieki.