Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykła 11.09.2022r.

1. Rozpoczynamy ,,Tydzień Wychowania”, w którym szczególnie będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców, tydzień ten kończy się wspomnieniem św. Stanisława Kostki, przypadającym w przyszłą niedzielę.

• wtorek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
  • środa, święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • piątek, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza - papieża i Cypriana - biskupa

3. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu biblijnego, serdecznie zapraszamy.
4. Wtorek, to również trzynasty dzień miesiąca, Nabożeństwo fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej o godzinie 20:00.
5. W środę przypada Dzień modlitw za Ukrainę, którego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. W naszej parafii chcemy się włączyć w wyżej wymienioną modlitwę, szczególnie podczas Nowenny, kiedy to odmówimy również Modlitwę różańcową.
6. Pierwsze spotkania kandydatów do Bierzmowania odbędą się po wieczornych Mszach, czyli około 18:40, w następujących terminach

• poniedziałek, kandydaci z Podzamcza
  • czwartek, klasa VIII A
  • piątek, klasa VIII B

7. Spotkanie dla dzieci przygotowującymi się do I Komunii wraz z rodzicami, w przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 11:30.
8. Za tydzień III niedziela miesiąca, taca zbierana tego dnia zostanie przeznaczona na trwające prace remontowe w naszym kościele.
9. Życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczynającego się tygodnia.