Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą 31.07.2022

1. Dzisiaj XVIII niedziela zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

2. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień - czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa.

3. We wtorek - w dzień Najświętszej Marii Panny Anielskiej przypada odpust Porcjunculi.  Można uzyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie modlitwy w intencji ojca świętego oraz brak przywiązania do nawet najmniejszego grzechu.

4. W czwartek 4.08 o godz. 11:00 wszystkich kapłanów i wiernych zapraszamy do Sanktuarium Św. Jana Marii Vianney'a w Czeladzi ( parafia  Matki Bożej Bolesnej ) na wspólną modlitwę z racji wspomnienia tego patrona.

5. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza Święta w Cementowni o godz. 15:00

6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9  Spowiedź Święta w tym dniu od godz. 17:00

7. W pierwszą sobotę miesiąca przypada doroczna Uroczystość Przemienienia Pańskiego.  Msze Święte w porządku świątecznym, a więc o 7:00, 10:00, 11:30, 17:00 w Sanktuarium i o godz.18:00. Uroczysta suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 11:30. Sumę odpustową odprawi ks. prałat dr hab. Ryszard Selejdak Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Intencje z koła Żywego Różańca zostaną odprawione w koncelebrze podczas sumy odpustowej o godz. 11:30

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego świętowania powyższych uroczystości.