Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykła 17.07.2022r.

1. Dziś III niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

• piątek, święto św. Marii Magdaleny
  • sobota, święto św. Brygidy, Zakonnicy – Patronki Europy

3. Przypominamy, że ze względu na czas urlopowy, Spowiedź w niedzielę nie zawsze będzie możliwa. Zachęcamy do korzystania Sakramentu Pokuty przed Mszami świętymi w tygodniu lub po indywidualnym umówieniu.

4. W następny poniedziałek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej. Tradycyjnie, ofiara zbierana podczas poświęceń zostanie przekazana na zakup środków transportu dla misjonarzy.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. O możliwości zapisów i szczegółach będziemy informować.

6. Za tydzień, w niedzielę, przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz 16-letniej Magdaleny Ambrozik chorej na dziecięce porażenie mózgowe, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację. Organizatorzy już dziś dziękują za okazaną pomoc.

7. Informujemy, że od przyszłej niedzieli, przez miesiąc, nie będzie ukazywała się gazetka parafialna ,,Tabor”.

8. Spróbujmy znaleźć nieco czasu dla Pana Boga, pozwólmy sobie by usłyszeć Jego Głos i otwórzmy się na Jego działanie.