Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykła 17.06.2022r.

1. Trwamy w Oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, procesje eucharystyczne, wokół kościoła, codziennie do czwartku, na zakończenie wieczornej Mszy świętej, zachęcamy do udziału

2. Dziś III niedziela miesiąca, taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele.

- wtorek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- czwartek, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, jest to również ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała. Uroczyste zakończenie Oktawy z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła i poświęceniem wianków o godzinie 18:00. Podczas wieczornej Mszy świętej będziemy również dziękowali za kończący się Rok szkolny.

- piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- sobota, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

4. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu biblijnego, we wtorek po wieczornej Mszy świętej, w salce św. Jana Pawła II.

5. W czwartek Kancelaria parafialna będzie nieczynna

6. Przez najbliższy tydzień, w Rzymie będzie odbywało się X Światowe Spotkanie Rodzin, które uroczyście zostanie zakończone przez papieża Franciszka. Ojciec Święty zachęca, aby w każdej parafii, w niedzielę modlić się w intencji rodzin. W naszej parafii pragniemy odpowiedzieć na wspomnianą zachętę i oprócz stosownych wezwań podczas każdej Mszy świętej, szczególnie chcemy polecać rodziny Bożej opiece podczas Liturgii o godzinie 11:30. Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do udziału we wspomnianej modlitwie.

7. Za tydzień, podczas Mszy św. o godzinie 11:30 dzieci klas czwartych będą miały swoją Rocznicę I Komunii świętej.

8. Nabożeństwa czerwcowe w kościele, codziennie po wieczornej Mszy świętej.