Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 08.01.2023

1. Dzisiejsza uroczystość kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia, jednak na mocy tradycji choinki oraz inne ozdoby świąteczne można zachować do 2 lutego. Od Poniedziałku rozpoczyna się pierwsza część Okresu Zwykłego.

2. Pamiętajmy, że przez cały styczeń, ze względu na wizytę kolędową, w poniedziałki, wtorki i czwartki nie ma Mszy wieczornych, we wspomniane dni są za to dwie Msze rano o 7:00 i 7:30. W tym miesiącu sprawy kancelaryjne załatwiamy zaraz po Mszy świętej, kancelaria w zwykłych godzinach będzie nieczynna.

3. W dalszym ciągu bardzo usilnie prosimy, by podczas ,,Kolędy” wychodzić naprzeciw idącego księdza lub w inny, jasny sposób sygnalizować chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej, na przykład poprzez szeroko otwartą bramkę. Praktyka sygnalizowania chęci przyjęcia ,,Kolędy” okazuję się z każdym dniem coraz bardziej trafna.

4. Na czas rozpoczynającego się tygodnia życzymy wszystkim Bożej opieki.

Wizyta duszpasterska 2023 ,,Kolęda”
od 9 do 17 stycznia

Poniedziałek, 9 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 09:00, ulice: Sawickiej, Sikorskiego, Batorego, Krótka, Sobieskiego

2 Ksiądz: od 15:00, pomoc, początek od ulicy Sobieskiego

Wtorek, 10 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 09:00, ulice: Narutowicza, Wschodnia, Mostowa, Kopernika, Nowy Świat

2 Ksiądz: od 15:00, pomoc, początek od ulicy Nowy Świat

Środa, 11 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 9:00, ulica Mieszka I wraz z uliczkami: Polną, Królowej Jadwigi, Bolesława Chrobrego i Władysława Jagiełły

2 Ksiądz: od 9:00, ulice: Ogrodowa wraz z ulicą Książęcą i ulica Konopnickiej

Czwartek, 12 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 09:00, ulica Piastowska (początek od ulicy Olkuskiej) wraz z uliczkami Różaną, Słoneczną, Malinową, Kolorową, Wrzosową

2 Ksiądz: od 15:00, pomoc, początek od końca ulicy Piastowskiej

Piątek, 13 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 09:00, ulica Południowa wraz z ulicą Hetmańską

2 Ksiądz: od 13:00, ulica Leśna i pomoc na ulicy Południowej

Sobota, 14 stycznia – Ogrodzienieculica 1 Maja (numery parzyste, patrząc od ronda po prawej stronie) Obaj księża rozpoczną od 9:00, z obu końców i pójdą aż do spotkania.

Poniedziałek, 16 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 09:00, Plac Wolności, ulica Krasickiego i pomoc na ulicy Spacerowej

2 Ksiądz: od 09:00, ulice Spacerowa i Spokojna

Wtorek, 17 stycznia - Ogrodzieniec