Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 22.01.2023

1. Przeżywamy Niedzielę seminaryjną, zgodnie z zapowiedzią, taca zostanie przekazana na potrzeby Seminarium Duchownego. Dzisiejszy dzień jest również Niedzielą Słowa Bożego, zachęcamy do częstego sięgania i lektury Pisma Świętego. 

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

  • wtorek, wspomnienie św. Franciszka Salezego
  • środa, Święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła
  • czwartek, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  • sobota, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła

3. Powoli dobiega końca wizyta duszpasterska, czyli ,,Kolęda”, która w tym tygodniu przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 23 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 14:00, osiedle Orzeszkowej, od bloku numer 10 do końca.

Wtorek, 24 stycznia - Ogrodzieniec

1 Ksiądz: od 09:00, Józefów i Śrubarnia

Prosimy zauważyć, że w poniedziałek godzina rozpoczęcia Kolędy uległa zmianie ze względu na nieprzewidziane zdarzenie losowe, za zmiany przepraszamy. Podobnie jak w poprzednich tygodniach prosimy by wychodzić naprzeciw idącego kapłana lub w inny sposób informować o chęci przyjęcia księdza, na przykład poprzez szeroką otwartą bramkę lub wstążkę przewiązaną na klamce.

4. Po Mszy świętej można zgłaszać chęć przyjęcia księdza w tych domach, w których z różnych przyczyn nie mogło być Kolędy w wyznaczonym czasie.

5. W dalszym ciągu prosimy, aby osoby mające w dniach od 1 do 9 lutego wpisaną intencję na godzinę 7:30, zgłosiły się pilnie do pana Kościelnego.

6. W najbliższą sobotę (28 stycznia), zapraszamy na Koncert Kolęd góralskich, który odbędzie się zaraz po wieczornej Mszy świętej.

7. Jeszcze do końca tego tygodnia, sprawy kancelaryjne załatwiamy przy okazji Mszy świętych. Kancelaria w zwykłych godzinach będzie nieczynna.

8. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy tak podczas pracy, jaki i wypoczynku. Szczęść Boże.