Ogłoszenia duszpasterskie na II Tydzień Bożego Narodzenia 01.01.2023r.

• piątek, Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli, Msze święte tak jak w niedzielę, o 7:00, 8:30 (w Cementowni), 10:00, 11:3017:00. Taca zbierana tego dnia zostanie przekazana na Fundusz Misyjny, który wspiera misjonarzy.
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątak i sobota miesiąca, w piątak możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 16:30. W tym miesiącu, ze względu na spotkania kolędowe nie ma pierwszopiątkowej Komunii u chorych. Sobota Msza święta w intencjach Żywego Różańca o 16:00.
  • Przyszła niedziela to uroczystość Chrztu Pańskiego kończąca Okres Bożego Narodzenia, zgodnie z tradycją dekoracje świąteczne możemy zachować do 2 lutego.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) zapraszamy wszystkich na ,,Jasełka”, które zostaną zaprezentowane w naszym kościele przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu po Mszy o 11:30 (czyli około 12:30).

3. Przez cały styczeń, ze względu na wizytę kolędową, w poniedziałki, wtorkiczwartki nie ma Mszy wieczornych, we wspomniane dni są za to dwie Msze rano7:007:30, wyjątek stanowi najbliższy piątek będący Uroczystością Objawienia Pańskiego. Siłą rzeczy, do zakończenia ,,Kolędy”, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić przy okazji Mszy świętych.

4. Podobnie jak przed tygodniem usilnie prosimy, by podczas ,,Kolędy” wychodzić naprzeciw idącego księdza lub w inny jasny sposób sygnalizować chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej, na przykład poprzez szeroko otwartą bramkę. W minionym tygodniu sygnalizowanie chęci przyjęcia księdza okazywało się niejednokrotnie bardzo pomocne.

5. Na Nowy Rok życzymy wszystkim obfitości Darów Bożych, aby Kochający Bóg otaczał każdą i każdego przemożnym błogosławieństwem.

Wizyta duszpasterska 2023 ,,Kolęda”

Poniedziałek, 2 stycznia - Podzamcze

1 Ksiądz: od 09:00, Morusy i ulica Bursztynowa

2 Ksiądz: od 14:30, ulice Szkolna i Widokowa