Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27.11.2021

1. Rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny i Adwent, czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

• środa, święto św. Andrzeja Apostoła
  • sobota, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek Msza święta w intencji powołań o 15:00 w Cementowni, w piątek, okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty od godziny 16:20 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z tego względu, wieczorem, Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy przed rozpoczęciem Mszy świętej, około 16:50. Komunia u chorych, od godziny 9:00. Msza św. w intencjach Żywego Różańca w sobotę o 16:00.

3. Msze święte roratnie, od poniedziałku do piątku o 17:00. Na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami, ale także wszystkich parafian, by wraz z Matką Bożą, czuwać i oczekiwać na Narodzenie Pana Jezusa. Zachęcamy, aby każdy uczestnik Rorat, miał ze sobą światełko.

4. Spotkanie Kręgu biblijnego, we wtorek, po Mszy wieczornej. Zachęcamy do wspólnego pochylenia się nad Słowem Bożym i przyjrzeniu się wskazówkom jakie daj Bóg, by owocnie przejść adwentowe drogi.

5. Za tydzień, w niedzielę, Msza święta w intencji górników i ich rodzin o godzinie 7:00.

6. W zakrystii dostępne są świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Świece małe po 7, duże po 18 złotych. Od dziś można również nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na nowe nagłośnienie kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne ,,Bóg zapłać”.

7. Wychodząc z kościoła w przyszłą niedziele, będzie można ofiarą do puszek wesprzeć Fundację ,,Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

8. Na dobre przeżycie pierwszego tygodnia Adwentu, życzymy wszystkim Bożej opieki. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.